W dniu 3 grudnia 2024 roku o godzinie 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Rynie odbyła się IX sesja Rady Miejskiej. Posiedzenie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości, w tym Pani Skarbnik, Pani Sekretarz, Burmistrza oraz radnych. Przewodniczący Rady Miejskiej stwierdził, że w obradach bierze udział 12 radnych, co czyni sesję prawomocną.
W kolejnym punkcie porządku obrad zapytano o ewentualne wnioski dotyczące zmian w porządku obrad. Burmistrz, który wcześniej przedstawił program, nie zgłosił żadnych uwag ani wniosków.
Trzeci punkt dotyczył podjęcia uchwały zmieniającej uchwałę numer VII/51/24 z dnia 27 listopada 2024 roku w sprawie rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2025. Przewodniczący Rady poinformował, że temat był omawiany na poprzednich komisjach, więc nie będzie go ponownie odczytywał. Wnioskodawca wyjaśnił, że zmiany dotyczą jedynie błędu technicznego, polegającego na braku dwóch stowarzyszeń w załączniku, co zostało już skorygowane. Podkreślił, że nie wprowadzono żadnych merytorycznych zmian w programie.
Po wyjaśnieniach otwarto dyskusję, w której nikt nie zgłosił chęci zabrania głosu. Po zamknięciu dyskusji Przewodniczący Komisji Rozwoju potwierdził, że komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały. Następnie przystąpiono do głosowania, w którym 11 radnych opowiedziało się za uchwałą, jeden radny wstrzymał się od głosu, a jeden był przeciw. Uchwała została przyjęta.
Po podjęciu uchwały stwierdzono, że porządek obrad został wyczerpany. Przewodniczący Rady Miejskiej zamknął IX sesję, dziękując wszystkim uczestnikom za przybycie.
Podsumowując, podczas sesji podjęto jedną uchwałę, która dotyczyła rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2025. Obrady przebiegły sprawnie, a wszelkie kwestie zostały omówione bez większych kontrowersji.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.